A negyedik alkalommal Mesterházi Gábor (Határ Menti Innovációs Kft.) segítségével a résztvevők három témakört dolgoztak fel:
-
Tájékoztatás a Linzbe tervezett tanulmányútról, valamint megfigyelési szempontok gyűjtése és megvitatása. A kidolgozott „kooperáció detektor” jóváhagyott fő szempontjai:
-
a kiadványok (mi tükröződik bennük? kooperáló vagy zárt intézmények?)
-
a programajánlat szerkezete (lokális vagy regionális?)
-
és az értékesítés rendszere (kombinált kedvezmények, kölcsönös értékesítések).
-
-
Ezek után egy jó gyakorlat bemutatására került sor a határon átnyúló együttműködésre: Luxembourg „Grande Region” nevű, határon átnyúló kulturális tér létrehozása (2007 EKF) és annak hosszútávon működő eredményei címmel. Példák kerültek továbbá bemutatásra a közös programplatformra és a közösségi finanszírozás lehetőségeire.
A témához kapcsolódóan az alábbi weboldalakra érdemes ellátogatni:
-
A közös kulturális tér: http://www.espaceculturelgr.eu/fr/cooperation/presentation
-
A közös online rendezvénynaptár: http://www.plurio.net/en/5/events-in-the-greater-region.html
-
A közösségi finanszírozás: https://crowdin.be/projets-crowdfunding/art/end_at/desc/all
-
A KACS-ban való részvétel eredményességéhez a tagok felmérést készítenek, amely szempontrendszerét közösen meghatározták. A kérdések átgondolása abban segít, hogy a tagok közti együttműködések minél hamarabb és minél magasabb szakmai színvonalon tudjanak létrejönni. A válaszok alapján a tanulmányi út során már tudnak egymásnál tájékozódni, elő tudják készteni a konkrét együttműködéseket.